Čo nás čaká

Streda 24. 4. 2024

Publikácie

Moderná základná škola vyučujúca žiakov pochádzajúcich z MRK

Ukončenie projektu - Moderná základná  škola vyučujúca žiakov pochádzajúcich z MRK

Len nedávno sme písali, že na našej škole začali aktivity zamerané na  Zvýšenie vzdelanostnej úrovne žiakov prostredníctvom uľahčenia ich prístupu k formálnemu vzdelávaniu  a prostredníctvom ďalšieho vzdelávania a teraz musíme konštatovať, že projekt sme úspešne ukončili 31.07. 2011.Projekt   bol  plánovaný na 18 mesiacov, ale predĺženim sa natiahol na 21 mesiacov.

Veríme, že projekt aspoň čiastočne uľahčil komunikáciu   s danými žiakmi a  hlavne pomohol  im získavať potrebné zručnosti, ktoré sú potrebné na trhu práce.

Moderná základná  škola vyučujúca žiakov pochádzajúcich z MR

Začiatkom novembra  2009 sa začali v Základnej škole Bystré aktivity zamerané na Zvýšenie vzdelanostnej úrovne žiakov prostredníctvom uľahčenia ich prístupu k formálnemu vzdelávaniu  a prostredníctvom ďalšieho vzdelávania. Špecifickým cieľom opatrenia, na ktorý sa výzva viaže je: Podpora sociálnej inklúzie príslušníkov MRK prostredníctvom uľahčenia ich prístupu k formálnemu vzdelávaniu a k získavaniu zručností potrebných na trhu práce.

Zariadenie navštevuje  345 žiakov, z ktorých 71 je z MRK, čo predstavuje 20,57%. Žiaci majú slabú až veľmi slabú vzdelanostnou úrovňou, často končiacich povinnú školskú dochádzku v nižších ročníkoch základnej školy.

Následné uplatnenie sa na trhu práce respektíve postup na stredné školy býva u týchto žiakov problémový.

Projekt napomáha napĺňať špecifický cieľ opatrenia, pretože svojim zameraním a aktivitami podporuje  sociálnu inklúziu príslušníkov MRK prostredníctvom uľahčenia ich prístupu k formálnemu vzdelávaniu a k získavaniu zručností potrebných na trhu práce. Cieľom projektu je vzdelávanie cieľových skupín v oblasti zvýšenia kvalifikačného potenciálu ľudí z MRK zvýšením kvality vzdelávania a kvalifikácie s dôrazom na programy pre potreby nových požiadaviek  v budúcom živote a na trhu práce.

Vzdelávací a školiaci program  projektu je orientovaný tak, aby jeho absolventi dostali čo najlepšiu prípravu v oblasti bežnej integrácie a socializácie do bežného života. Na základe vzdelávania, tak budú môcť zvýšiť úroveň zručností a kvalifikácie ako osôb vstupujúcich na trh práce tak, aby zodpovedala požiadavkám  moderného trhu práce.

Celkové výdavky projektu sú: 141 855 EUR, z toho požadovaná výška NFP: 134 762,25 EUR, trvanie projektu je na 18 mesiacov. Tento projekt je podporený z Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ

• Základná škola Bystré
    Hermanovská 347/7, 094 34 Bystré